МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Грязевий вулкан – унікальний об’єкт с. Старуня.

Грязевий вулкан – унікальний об’єкт с. Старуня.

20.01.2018 / Коментарів: 2 / Категорія: / Добавив: Гість

 

Найбільшим дивом села Старуня є діючий грязевий вулкан. Подібні вулкани у природі трапляються не так часто, як справжні. На території СНД, такі геологічні прояви є тільки на Керченському півострові у Криму та на Таманському півострові у Росії. Неповторність старунського вулкану в тому, що він має техногенний характер походження. З’явилося це природне диво у 1977 році після землетрусу в Румунії. Висота його конуса приблизно 3 м, довжина глинистих потоків 10 – 50 – 60 м і нараховує 8 кратерів і 12 непостійних мікро кратерів, які виділяють газ, воду, глинисту пульпу, іноді нафту. Наприкінці 70 – х років минулого століття помічено зв'язок  між активністю вулкана та землетрусами у Європі – він починав булькотіти і викидати грязь.

Цікаво й те, що на ділянці  на поверхню виходить більше 300 постійних і тимчасових  джерел прісної і мінералізованої води, пов’язаної з розривними порушеннями. В цілому для даної території характерна сучасна тектонічна активність і висока сейсмочутливість, що має велике наукове значення. Для встановлення динаміки Землі. 


Коментарі (2)

manyava
manyavaОпубліковано: 15.11.2009Спам
Дякую Софія за пораду.
Наша організація звернеться із листом до Богородчанської РДА, Богородчанської районної ради та зокрема до Мосюка І. В сільського голови села Старуня з метою облаштування даної території згідно вимог до обєктів природно заповідного фонду.

З повагою
МГЕО "Наш дім - Манява"

Опубліковано: 15.11.2009Спам
Старунський вулкан вимагає охорони! Хоча б огородити територію, а то не видно де починається геологічна памятка. Де починаються ті заповідні 60 гектарів. Неподалік вулкану повно побутового сміття, купа всілякого лахміття. заліза та іншого.

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /