МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Інформаційний бюлетень проекту "Земля наше багатство" № 3

Інформаційний бюлетень проекту "Земля наше багатство" № 3

20.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЛЕТЕНЬ № 3.

ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА МІСЦЕВИМИ ЖИТЕЛЯМИ

 

- Відповідно до частини першої статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності і права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

До розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів – відповідні органи виконавчої влади (пункт 12 Розділ Х Перехідні положення Земельного кодексу України).

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами земельних ділянок придомової території житлового будинку здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування згідно з нормами статті 42 Земельного кодексу України.

Відповідно до частин другої та третьої вищезгаданої статті Земельного кодексу України у разі приватизації громадянами жилого будинку відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватися у користування об’єднанню власників.

Відповідно до вимог статті 125 Земельного кодексу України право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником чи користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації.

 

Порядок набуття права власності на земельні ділянки лісового фонду.

Для використання земель лісового фонду як сільськогосподарських земель, перше за все необхідно змінити їх  цільове призначення. У відповідності до статті 57 Лісового кодексу України зміна цільового призначення земель лісового фонду проводиться органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земельних ділянок у власність чи постійне використання згідно порядку передбаченого в Земельному кодексі України. При знищенні лісових насаджень власнику прийдеться відшкодувати збитки заподіяні лісовому господарству відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України “Про розміри і порядок визначення втрат сільськогосподарського та лісового господарства, які підлягають відшкодуванню” від 17.11.1997 року № 1279.   

 

Порядок набуття права власності на земельну ділянку за спадщиною.

Згідно з частиною 3 статті 1272 Цивільного кодексу України громадяни мають право після невчасного відкриття спадщини (терміну у 6 місяців) звернутися у суд з позовом “Про відновлення часу  входження в спадщину”.

 

Норми проведення приватизації земельних ділянок.

Стаття 121 Земельного кодексу України говорить про те, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм у власність земельні ділянки у таких розмірах:

-          для ведення фермерського господарства – у розмірах паїв;

-          для ведення особистого селянського господарства – не більше 2 га;

-          для ведення садівництва – не більше 0, 12 га;

-          для облсуговування житлового будинку – не більше 0, 25 га у селі; 0, 15 – селищах; 0,10 га – містах;

-          для будівництва гаражу – 0,01 га;

Правом на безоплатне одержання земельної ділянки громадяни України можуть скористатися тільки один раз по кожному з вище вказаних видів використання земельних ділянок. Тобто наприклад можна тільки один раз одержати землю під будівництво, і так далі.

Також слід мати на увазі, що у випадку приватизації земельної ділянки меншою площею, ніж дозволені норми, одержати частку “невикористану” площу у будь якому іншому місця неможна.  

 

Вилучення земельних ділянок для суспільних потреб.

            - Відповідно до статті 140 Земельного кодексу України підставою припинення права власності на земельну ділянку є відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності та для суспільних потреб.

Такою потребою стало необхідність будівництва дороги, яка проходить по земельних ділянках громадян.

Викуп земельних ділянок для суспільних потреб встановлений статтею 146 згаданого Кодексу, відповідно до норм якої викуп земельних ділянок здійснюється за згодою її власника. Вартість земельної ділянки встановлюється відповідно до грошової та експертної оцінки земель, яка проводиться за методикою, встановленою Кабінетом Міністрів України

Якщо власник земельної ділянки не згоден з викупною вартістю, питання вирішується в судовому порядку.

 

 

 

 

              МГЕО “Наш дім – Манява”
 

Видання інформаційного бюлетень стало можливим завдяки підтримці американського народу, яка була надана через Агентство США з Міжнародного розвитку (АМР США), Корпорацією «Виклики тисячоліття» та «Менеджмент Сістемс Інтернешнл» за Договором про співпрацю № 6040 – 001 – 51 – 00 – 0102 - 071

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /