МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Аномальну погоду кліматологи пов'язують зі зміною течій в океані

Аномальну погоду кліматологи пов'язують зі зміною течій в океані

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Аномальні погодні умови - спека, посуха, повені, що запанували цього літа на території від Європи до Пакистану - повертають людство до перспектив кліматичних змін, пов'язаних зі зміною течій "Ель-Ніньо" і "Ла-Нінья", повідомляє агентство Франс Прес з посиланням на заяву Міжурядової групи експертів з клімату (IPCC).
"Ці явища викликані посиленням кліматичних змін, пов'язаними з забрудненням атомсфери викидами парникових газів. Ми не можемо зі стовідсотковою точністю стверджувати, що 200 років тому такого не могло б статися, проте підозри на цей рахунок існують. Незважаючи на те, що це можуть бути тільки лише одні підозри ", - цитує агентство слова віце-президента Жан-Паскаля Ван Іперселя (Jean-Pascal Van Ypersele) IPCC.
    "Екстремальні умови - це лише одна з причин такого різкого погіршення стану", - додав він.
   За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA), глобальна середня температура поверхні Землі в січні-червні 2010 року була найвищою з 1880 року. Надалі, прогнозують кліматологи, подібна спека стане лише ще інтенсивніше і терміни її збільшаться.
   Таке аномальне положення справ в кліматичних умовах (наприклад, в Пакистані) ряд вчених - таких, як Омар Баддур, відповідальний у Всесвітній метеорологічній організації за моніторинг змін клімату планети - вважають за краще обгрунтовувати зміною за останні місяці теплих течій у тропічній частині Тихого океану холодними. Тут на місці кліматичного явища "Ель-Ніньо" може виникнути його холодна "сестра" "Ла-Нінья".
   "Загалом," Ель-Ніньо ", який є основною причиною посухи на індійському півострові, діаметрально протилежний" Ла-Нінья ", - підкреслив Баддур.
    Зображення з океанографічного супутника "Ясон-2", датовані 11 червня 2010, вказують на появу екваторіальної смуги холодних вод, в той час як залишки теплих течій, сліди "Ель-Ніньо", все ще реєструються на північ і південь від лінії екватора. Супутник також фіксує в екваторіальних водах більш низький, ніж зазвичай, рівень океану.
   Явище "Ла-Нінья" ("дівчинка") являє собою протилежність теплого "Ель-Ніньо" ("хлопчик"): вітри в західній частині Тихого океану екваторіального сильніше звичайного, і у екватора формуються холодні течії. "Ла-Нінья" знижує вологість повітря і опади на узбережжях Північної і Південної Америки, а також підсилюють інтенсивність освіти тропічних штормів в Атлантиці.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /