МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Арктиці мільйони років росли пальми

Арктиці мільйони років росли пальми

14.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Близько п'ятдесяти мільйонів років тому клімат Арктики не був такий суворий - на території, покритою сьогодні кригою, колись росли горіхові дерева та пальми. Причиною цьому стало високий вміст вуглекислоти в атмосфері.

Вчені з Німеччини та Нідерландів досліджували взяті за п'ятсот кілометрів від Північного полюса зразки з дна моря, в яких було виявлено пилок дубів, хвойних, пальм і горіхових дерев - рослинності, характерної для клімату сучасної Флориди. Це є доказом того, що мінімальна температура в Арктиці була не нижче восьми градусів.

Велика кількість вуглекислого газу в атмосфері було викликане численними виверження вулканів і геологічними перетвореннями, в підсумку це й призвело до потепління. Однак жаркий період в Арктиці був недовгим, і дерева, що пристосувалися до умов полярної ночі, згодом не витримали холоду.

Вчені вважають, що їхнє дослідження дозволяє припустити, які кліматичні зміни чекають на Землю, якщо парниковий ефект буде збільшуватися, повідомляє РІА Новини.

Площа льодовиків в Арктиці поступово скорочується. Мінімальний розмір їх за весь період супутникового спостереження було зафіксовано в 2007 році. Більшість вчених вважає, що причиною зростання середньорічної температури на планеті є збільшення вмісту в атмосфері вуглекислого газу, викликане спалюванням палива.

У грудні на конференції ООН з клімату, яка відбудеться в Копенгагені, повинно бути підписано чергову угоду про зниження викидів в атмосферу парникових газів. Воно прийде на зміну Кіотському протоколу, дія якого завершиться у 2012 році.

 


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /