МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Основні категорії статистики

Основні категорії статистики

19.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Усі природні та соціально-економічні явища пов'язані між собою. Пізнати закономірність одного явища можна лише у тому випадку, коли воно вивчається разом з іншими явищами, що мають вплив на нього. Закономірності масового явища не можна вивчати на прикладі окремого спостереження. Наприклад, не можна робити висновки про закономірність співвідношення народжуваних дівчаток та хлопчиків узагалі, спираючись лише на одиничне спостереження одного пологового будинку за один день. Для разового спостереження — це випадкова величина, яка може набути те чи інше значення із числа можливих. Лише у множинних спостереженнях ми отримаємо те, що число народжуваних хлопчиків і дівчаток є закономірністю, яка полягає в даному випадку в тому, що кількість народжуваних дітей різної статі приблизно однакова.
Закономірність, для якої кожне окреме явище випадкове, а в масовому явищі проявляє себе як закон, прийнято називати статистичною закономірністю.
Законом великих чисел називається властивість статистичної закономірності явищ проявлятися лише в масовому спостереженні цих явищ і не залежати від окремого одиничного елемента. При цьому чим більше елементів явища розглядається, тим краще проявляє себе об' єктивна закономірність. На законі великих чисел будується теорія ігор.
Завдання статистики полягає у виявленні закономірності явища на основі множинних даних про кожен окремий випадок.
Статистична сукупність — це множина елементів, яка характеризується за певною, притаманною кожному елементу множини, властивістю.
Статистична одиниця сукупності — це елемент множини, який має всі властивості, притаманні сукупності (процесу, що вивчається).
Таким чином, завдання статистики полягає у виявленні закономірності на фоні випадковості, наприклад, виявлення закономірності фізичного закону зв'язку між тиском, температурою і об' ємом при випадковому русі молекул.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /