МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Зміст і завдання статистичного зведення

Зміст і завдання статистичного зведення

13.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

У масових екологічних явищах і процесах вивчаються як індивідуальні, так і загальні властивості ознак. Первинні статистичні дані, зібрані в результаті статистичного спостереження, як правило, підлягають вторинній обробці. З безлічі різновидностей явищ розрізняють кінцеві групи і типи. На основі групування вивчаються: характерні риси ознак, істотні відмінності тих чи інших явищ на основі їх порівняння, взаємозв' язок між ознаками. Значення групування даних полягає у забезпеченні систематизації даних, подання їх у компактному вигляді для подальшого аналізу екологічних явищ.
Статистичне зведення — це процес упорядкування, систематизації, агрегування і наукової обробки первинного статистичного матеріалу для вивчення типових рис і закономірностей екологічних явищ і процесів. Зведення може бути простим і складним.
Просте зведення — це ранжований за певною ознакою первинний статистичний матеріал сукупності.
Просте групове зведення — це розподіл сукупності на групи за однією ознакою таким чином, щоб значення елементів кожної групи належали проміжку, обраному на основі наукового обґрунтування, причому кожний елемент сукупності за ознакою може належати лише одному проміжку.
Складне групове зведення — це розподіл сукупності на групи за кількома ознаками. Як правило, таке групове зведення проводиться комбінаціями. Групи розділяються за однією ознакою, потім підгрупи розподіляються за другою ознакою. Залежно від групування можна дістати різні висновки щодо екологічних явищ і процесів. При групуванні статистичних даних слід виділяти лише істотні ознаки й об' єднувати у групи, подібні одиниці сукупності, а самі групи мають суттєво відрізнятися.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /