МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Державна екологічна експертиза

Державна екологічна експертиза

14.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

     На підставі ст. 14 Закону України "Про екологічну експертизу" об'єктами державної екологічної експертизи являються інвестиційні проекти, ТЕО і розрахунки, проекти і робочі проекти на будівництво нових та розширення, реконструкцію, технічне переозброєння діючих підприємств, документація по перепрофілюванню діючих підприємств, окремих цехів, виробництв та інших промислових і господарських об'єктів, які можуть негативно впливати на стан навколишнього природного середовища, а також документація по впровадженню нової техніки, технологій, матеріалів та речовин.        
     Основними завданнями екологічної експертизи є визначення ступеня екологічного ризику і безпеки запланованої чи здійснювальної діяльності; організація комплексної, науково-обгрунтованої оцінки об'єктів екологічної експертизи, а також, в першу чергу, встановлення відповідності об'єктів експертизи вимогам екологічного законодавства та оцінка впливу діяльності запроектованих об'єктів на стан навколишнього природного середовища.        
     Державна екологічна експертиза є невід'ємною складовою частиною Комплексної державної експертизи. При проведенні еколого-експертної діяльності фахівці Держуправління користуються положеннями Закону України "Про інвестиційну діяльність" та постанови Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 № 483 "Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх комплексної державної експертизи" (особливу увагу приділяючи вимогам п. 10 зазначеного Порядку, згідно з якими проведення комплексної державної експертизи інвестиційних програм і проектів будівництва, які затверджуються Кабміном України, забезпечуються Центральною службою Укрінвестекспертизи із здійсненням держекоекспертизи еколого-експертним підрозділом центрального апарату Міністерства. Проведення комплексної держекоекспертизи інших інвестиційних програм і проектів забезпечується місцевими службами Укрінвестекспертизи із проведенням державної екологічної експертизи, відповідно, еколого-експертними підрозділами органів Міністерства на місцях).        
         На підставі ст.13 Закону України "Про екологічну експертизу" здійснення державної екологічної експертизи є обов'язковим для видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку. Перелік видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1995 № 554.        
        В інших випадках проектні матеріали розглядаються з урахуванням конкретної ситуації, масштабів очікуваємих від запланованої діяльності впливів, а також потенційного відношення до "об'єктів підвищеної громадської уваги" та об'єктів з негативним екологічним "іміджем". Відповідно до рекомендацій щодо еколого-експертного розгляду органами Мінприроди документації стосовно "об'єктів підвищеної громадської уваги", затверджених Мінприроди України від 08.12.2006 року, зусилля замовника по врахуванню громадських інтересів мають приводити до знаходження взаємоприйнятного для усіх сторін консенсусу, шляхом розумних компромісів зацікавлених сторін, що повинно відображатися у відповідному розділі матеріалів оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС).


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /