МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » ДПАУ надала роз’яснення щодо сплати екологічного податку.

ДПАУ надала роз’яснення щодо сплати екологічного податку.

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість


       Податкова нагадує, що пунктом 240.1 ст. 240 ПКУ визначено, що платниками екоподатку є госпсуб’єкти-юрособи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи і організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюється, зокрема, розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи на об’єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини (пп. 240.1.3 ст. 240 ПКУ).
        При цьому не є платниками екоподатку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах госпсуб’єкти, які мають ліцензію на збирання і заготівлю відходів як вторинної сировини, провадять статутну діяльність із збирання і заготівлі таких відходів, що розміщуються на власних територіях (об’єктах), та надають послуги у цій сфері (п. 240.5 ст. 240 ПКУ).
       Об’єктом і базою оподаткування є, зокрема, обсяги та види (класи) відходів, що розміщуються у спеціально відведених місцях чи на об’єктах протягом звітного кварталу, крім обсягів і видів (класів) окремих відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) госпсуб’єктів, які мають ліцензію на збирання і заготівлю відходів як вторинної сировини і провадять статутну діяльність із їх збирання і заготівлі (пп. 242.1.3 ст. 242 ПКУ).
        У зв’язку з цим обов’язком платника є обчислення, нарахування та сплата до бюджету екоподатку, а також складання податкової звітності у разі наявності фактичних обсягів розміщення відходів, відповідно зберігання (тимчасового розміщення до утилізації чи видалення) протягом звітного кварталу, крім розміщення обсягів та видів (класів) окремих відходів як вторинної сировини, що розміщується на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на збирання і заготівлю окремих видів відходів як вторинної сировини і провадять статутну діяльність зі збирання і заготівлі таких відходів в умовах, визначених пп. 242.1.3 ст. 242 ПКУ.
       Тому з 01.01.2011 р. підприємство, незважаючи на укладений договір з іншим підприємством (в т. ч. комунальним) на послуги з вивезення і розміщення на спеціально відведених місцях (звалищах, полігонах тощо) відходів (в т. ч. побутових), повинне нараховувати і сплачувати екоподаток за тимчасове розміщення відходів.
       Крім того, ДПАУ наголошує, що виходячи із зазначених вище положень пп. 242.1.3 ст. 242 ПКУ, підприємства, які тимчасово розміщують відходи, повинні сплачувати екоподаток за фактичні обсяги розміщених протягом звітного кварталу відходів.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /