МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Електромагнітне випромінювання мобільного телефону підвищує ризик виникнення пухлин головного мозку

Електромагнітне випромінювання мобільного телефону підвищує ризик виникнення пухлин головного мозку

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Якщо ще на початку ХХІ століття кількість користувачів мобільного зв’язку становила близько 20 %, то на сьогоднішній день – це вже дві третини населення Землі. Постійно бути на зв’язку зручно, але чи не занадто високу ціну доводиться нам платити за комфорт?
Електромагнітне випромінювання мобільного телефону викликає зниження концентрації уваги, стомлюваність, головний біль, загострення алергічних реакцій та хронічних хвороб. Крім того, вчені вже довели, що у активних користувачів, у 3 рази підвищується ризик виникнення злоякісних пухлин головного мозку.
Нещодавно на порталі Labprice.ua з’явилася стаття про те, як зменшити вплив електромагнітного випромінювання мобільного телефону (http://www.labprice.ua/ekologo-gigiyenichna_ekspertiza/yak_zmenshiti_negativnij_vpliv_elektromagnitnogo_viprominyuvannya_mobilnogo_telefonu).
Щоб зрозуміти, звідки чекати на небезпеку, розглянемо схему роботи всіх елементів системи мобільного зв’язку. Дані між абонентами передаються по електромагнітним хвилям УВЧ-діапазону із частотою 900 МГц (за стандартом GSM), в межах так званих «стільників», утворених базовими станціями. Джерелом електромагнітного випромінювання є антена базової станції з одного боку та антена мобільного телефону – з іншого.
Через невелику зону дії антен базових станцій їх часто розміщують на дахах високоповерхівок, тобто прямо над житловими або офісними приміщеннями, де весь час знаходяться люди. Згідно Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітного випромінювання (№ 239 від 01.08.1996 р.) базова станція повинна розміщуватися на відстані 80 м, щоб не шкодити здоров’ю. У підземних паркінгах також встановлюють приймально-передавальне обладнання для забезпечення доступності зв’язку. Тому бажано обирати місце паркування подалі від такої антени.
Електромагнітне випромінювання мобільного телефону не менш небезпечне ніж базової станції. В процесі експериментів виявилося, що для деяких апаратів гігієнічний норматив 2,5 мкВт/см2 було перевищено у десятки разів, хоча в паспортних даних виробник вказав зовсім інші показники. А враховуючи те, що значна частина електромагнітного випромінювання поглинається мозком, активне спілкування поступово може провокувати у вас тяжкі захворювання.
Щоб перевірити безпечність приміщень та свого телефонного апарату ви можете звернутися до Науково-сервісної фірми «Отава» (www.otava.ua), де за вашим замовленням спеціалісти проведуть вимірювання електромагнітного випромінювання.
Радимо вам скористатися деякими корисними порадами для профілактики наслідків впливу електромагнітного випромінювання мобільного телефону і базових станцій стільникового зв’язку:
• будьте пильні, обираючи житло на верхніх поверхах;
• під час купівлі телефону віддавайте перевагу моделям зі значенням питомого коефіцієнту поглинання не більше 1 Вт/кг;
• не використовуйте блютуз гарнітуру, адже вона підвищує рівень електромагнітного випромінювання мобільного телефону;
• намагайтеся менше розмовляти і користуйтеся гучномовцем, щоб не тримати слухавку дуже близько до тіла;
• якщо у вас є сумніви щодо вашого телефону, зверніться за консультацією до фахівців.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /