МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Фізико-географічна характеристика Івано-Франківської області

Фізико-географічна характеристика Івано-Франківської області

20.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

       Івано-Франківська область розташована між 47o 30/ південної широти і 23o 31/ східної довготи. Площа – 13.9 тис. м2. Населення становить 1380,889 тис. осіб.
 Геологічна будова області на північному сході представлена окраїною Східноєвропейської платформи (Волино-Подільська плита), яка через Передкарпатський крайовий прогин на південному заході межує з Карпатською гірськоскладчастою областю.
    За характером рельєфу область поділяється на три частини. На півночі – Подільська височина. Уздовж побережжя Дністра простягається Передкарпатське низькогір”я. Майже половину території займають Українські Карпати, які долинами рік розділені на гірські масиви і пасма південно-східного простягання: Бескиди, Горгани, Покутсько-Буковинські Карпати. На півдні області – Гринявські і Чивчинські гори та Чорногірський масив з найвищою вершиною Українських Карпат – г. Говерла (2061 м.н.р.м.).
    Клімат області має перехідний характер - від теплого вологого Західно-Європейського до континентального Східно-Європейського з характерною вертикальною біокліматичною поясністю. Кількість днів з опадами – 130-188 днів на рік. Середньорічна кількість опадів коливається від 550-700 до 1000-1400 мм. Середня температура липня +17 оС ,+18 оС, січня –4 о С,-5 о С.
    У межах області проходить Головний Європейський вододіл, з якого спускаються ріки басейну Чорного моря ( Дністер, Прут). Висока вологість клімату Івано-Франківщини сприяє розвитку густої річкової мережі, яка становить 0,71-1,5 км/км2.
    Більша частина рік північно-східної частини належить до басейну Дністра (Свіча, Лімниця, Бистриця Слотвинська і Бистриця Надвірнянська ). У південно-східній частині протікають ріки Прут і Черемош, які впадають в Дунай. Ріки мають гірський і напівгірський характер. Кількість рік і потоків становить понад 8 тисяч. Паводки спостерігаються не тільки у період весняного сніготанення, але і в літній час за рахунок злив. Особливо загрозливі паводки спостерігаються в передкарпатській частині Дністра.
      Земельний фонд складається із земель різного функціонального призначення:
- сільськогосподарські угіддя – 632,3 тис.га ( 45,3% території області) у тому числі рілля – 375,8тис.га; сіножаті – 42,8тис.га; пасовища – 213,7 тис.га;
- ліси та інші вкриті лісом землі – 635,8 тис.га (45,6% території області); 
- під водою – 23,6 тис.га;
- забудовані землі – 591,7 тис.га.
     На території області, яка займає 2,4% площі України, формується 8,6% загального об’єму вод у ріках України, зосереджено 6,3% площі земель лісового фонду і 9,0% загального запасу деревини.
     В області є 224 родовищ 26 видів корисних копалин (нафта, газ, калійні солі, будівельні матеріали та ін.), понад 300 джерел мінеральних вод, серед яких є аналоги "Нафтусі”, "Моршинська”, "Єсенутки”.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /