МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Моделювання процесів створення екологізованої технології

Моделювання процесів створення екологізованої технології

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

       Насамперед слід визначити форму та зміст екологізованих процесів та технологій. Таке визначення може дати модель екологізованого (безвідходного) виробництва. Створення моделі базується на основних принципах існування маловідходних виробничих комплексів. Принципова модель екологізованої технології може визначити окремі моделі будь-яких виробництв.
      Така модель повинна складатись з наступних елементів:
1. Джерела сировини та допоміжних матеріалів.
2. Джерела енергії.
3. Основне виробництво по переробці сировини або напівфабрикатів.
4. Вловлювання відходів основних виробництв.
5. Виробництво з переробки (утилізації) відходів основних виробництв, які працюють замкненими циклами.
6. Обладнання із вловлювання відходів та знезараження викидів енергетичних установок, основних виробництв, виробництв з переробки відходів промислових комплексів та інфраструктури,
7. Комунікації всередині виробництва і їх зв'язки з інфраструктурою та іншими виробництвами.
         В екологізованому виробничому комплексі, сировина, енергія, допоміжні матеріали постачаються з джерел, які знаходяться в даному промисловому регіоні, або з інших регіонів. Виробництва переробки відходів повинні входити до складу цього промислового комплексу, а підприємства-споживачі продукції цих виробництв можуть знаходитись як у цьому промисловому комплексі, так і в інших регіонах.
       Аналіз принципової моделі екологізованого виробництва показує, що з виробництва виходить тільки готова продукція, яка відправляється споживачам, причому вона складається з продукції не тільки основного виробництва, але і виробництв, які переробляють (утилізують) відходи як основного виробництва, так і свої власні. Крім того, цей комплекс відводить очищені газоподібні викиди та очищені стічні води, які за певними причинами не можуть бути використані самим комплексом (перевага, безумовно, віддається використанню вод в замкненому циклі цього комплексу). Утилізації всередині екологізованого комплексу підлягає і фізична теплота всіх продуктів (відходів та готової продукції), які виводяться з комплексу.
        Все це стосується також інфраструктури, яка є невід'ємною частиною екологізованого комплексу, в чому і полягає основний принцип моделі екологізованого промислового комплексу.
        На базі принципової моделі екологізованого виробництва розробляють окремі моделі екологізованих виробництв (для різних галузей), які будуть зберігати в собі викладені принципи.
       Створення екологізованих виробництв – це цілеспрямована діяльність суспільства, яка базується на теоретичних положеннях екологізації та враховує технічні, технологічні, екологічні аспекти. Проте для її реалізації необхідна відповідна матеріальна база.
          Слід враховувати, що технологія, яка ґрунтується на застарілих уявленнях про процеси та на малоефективних методах ведення цих процесів, не може бути екологізованою. Якщо навіть в деяких випадках вдається знайти якесь технічне рішення, яке частково зменшує негативний вплив цих процесів на навколишнє середовище, то це буде досягнуто за рахунок матеріальних, фінансових та енергетичних витрат, що себе не окуплять.
           Першим кроком, який забезпечить ефективність екологізації, повинно бути створення принципово нових технологічних процесів, які базуються на досягненнях сучасної науки та техніки. Нові технологічні процеси повинні бути ресурсозберігаючими, енергозберігаючими та, по можливості, в замкненому просторі забезпечені сучасним обладнанням (бажано автоматизованим).


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /