МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » "Миры"знайшли на Байкалі невідому форму органічних сполук

"Миры"знайшли на Байкалі невідому форму органічних сполук

14.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Глибоководні апарати "Мир-1" і "Мир-2" у понеділок здійснили занурення в районі грязьового вулкана "Санкт-Петербург" на озері Байкал, де виявили нову форму органічних сполук, яку вчені поки що не зуміли класифікувати, повідомляє прес-служба Фонду сприяння збереженню озера Байкал.

    
       За даними фонду, який організував експедицію "Мирів" на Байкал, у програмі занурення підводних апаратів взяли участь фахівці Лімнологічного інституту СО РАН, які виробили відбір біологічних об'єктів, пов'язаних з вивченням розвантаження підводних флюїдів і покладів газогідратів (кристалічні з'єднання з газу та води). "Вперше зафіксовано дивні шарікоподібні структури, природу яких з'ясувати поки не вдалося, але є ймовірність, що виявлені незвичайні форми органічних сполук", - говориться в повідомленні.
      Один з апаратів з ученими Інституту океанології ім. П.П. Ширшова на борту в понеділок також провів детальне дослідження районів скупчення газогідратів. Зокрема, на дно був доставлений спеціальний прозорий контейнер для підйому газогідратів на поверхню.
    "Проведено відбір газових бульбашок, дослідження процесу" гідрації "бульбашок в придонному середовищі та встановлення спеціальної апаратури: приладу" Лендер "для вимірювання потоків метану і так званих" пасток з термодатчиками "для уловлювання складу газоподібних фракцій метану", - повідомляє фонд.
     Газогідрати - кристалічні сполуки, які вважаються паливом майбутнього. Їхні запаси в Байкалі оцінюються в 1 трлн кубометрів. Відпрацьованої технології видобутку газогідратів поки ще не створено.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /