МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Складна екологічна ситуація в Україні вимагає негайного розроблення та прийняття нової національної екологічної політики

Складна екологічна ситуація в Україні вимагає негайного розроблення та прийняття нової національної екологічної політики

20.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

       27 жовтня 2010 року в рамках проведення Міжнародного екологічного форуму «Довкілля 2010» відбулася міжнародна науково-практична конференція «Національна екологічна політика в контексті європейської інтеграції України».
     Від імені Міністра охорони навколишнього природного середовища України М. Злочевського на конференції з доповіддю виступив заступник Міністра І. Макаренко. «Складна екологічна ситуація в Україні вимагає негайного розроблення та прийняття нової національної екологічної політики», – заявив заступник Міністра.
    Чиновник підкреслив, що «сьогодні виникла потреба у новому стратегічному документі, що враховував би сучасні соціально-економічні та суспільно-політичні процеси на глобальному регіональному і національному рівнях, а також відповідав інтересам українського суспільства».
    Проект Закону України «Про Стратегію національної екологічної політики на період до 2020 року», який знаходиться на розгляді Верховної Ради України», є важливим політичним документом, який визначено пріоритетним заходом діяльності з питань співробітництва між Україною та ЄС і є важливою передумовою підписання Угоди «Про асоціацію між Україною та ЄС».
   Західні партнери підтримали стратегічну мету України щодо асоціації з Європейським Союзом, підтверджену Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим під час представлення в парламенті проекту Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики». Прийнято рішення про надання Європейською комісією бюджетної підтримки природоохоронному сектору України у розмірі 35 млн євро та міжнародної технічної допомоги.
    Необхідність формування та запровадження національної екологічної політики випливає з ряду міжнародних зобов’язань України. Реалізація ефективної екологічної політики є обов’язковою умовою досягнення Цілей розвитку тисячоліття (Світовий саміт тисячоліття, ООН 2000 р.), виконання плану впровадження рішень Всесвітнього саміту зі сталого розвитку (Йоганнесбург, 2002), Екологічної стратегії для країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії, прийнятої на Київській конференції міністрів охорони навколишнього середовища «Довкілля для Європи» (Київ 2003), а також положень міжнародних глобальних та регіональних конвенцій у природоохоронній сфері та протоколів до них, стороною яких є Україна. 

Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /