МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Будівельна (керамічна) цегла

Будівельна (керамічна) цегла

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

      Для виробництва цегли використовуються в основному легко сплавні глини середньої пластичності, що містять до 45..50% піску без великих включень вапна та каменю. цегельні глини вміщують 53…81% SiO2, 7…23% Al2O3, 2,5…8,0% Fe2O3, 0,7..13,8% CaO, 0,5…2,0% MgO.
    Добута в кар’єрі та доставлена на завод глина піддається обробці. При цьому розпадається її природна структура, вона рівномірно перемішується з добавками, зволожується до стану однорідного робочого тіста. В залежності від типу цеглин витрати глини на 1000 шт становлять: на звичайну – 2,5 м3; вакуумну – 2,75 м3; з пустотністю –1,5 м3.
   До глини, у випадку необхідності, додаються пісок, шамот, тирса та інші компоненти. Всі складові цієї суміші дозуються в ящиковому подавачу. Це відкритий прямокутний ящик, дно якого утворює стрічковий транспортер, що складається з металевих пластин. Продуктивність ящикового подавача обумовлена швидкістю стрічки та висотою підйому переднього щита і дорівнює 10…35 м3/год, що відповідає 12 тис. штук суцільної цегли за годину. В кінці ящика встановлено валик з лопатями з металевої тканини, які скидають суміш зі стрічки у розвантажувальний отвір та розбивають великі грудки. Далі подрібнена сировина обробляється на валкових подрібнювачах різних типів: гладкі, дезінтеграторні, каменевідділювальні та зубчасті.
    Масу, яка пройшла обробку на валкових подрібнювачах, спрямовують на вальці тонкого помелу, після чого вона йде до глиномішалки (корито, в якому обертається один чи два вали з лопатями). Глиномішалки мають довжину 3…4 м і продуктивність до 30 м3/год, що забезпечує випуск 10 тис. штук цегли за годину. Маса у глиномішалці зволожується водою або парою. Внаслідок зволожування глини парою підвищується здатність маси до формування і поліпшуються сушильні якості сирцю. На парозволожування під тиском 50 КПа витрачається 10 кг пари на 100 шт цегли.
     Формування цегли здійснюється на стрічкових пресах при тиску 200…500 КПа. Для цього за допомогою лійки маса завантажується в циліндр стрічкового пресу, де вона піддається вакуумуванню, що забезпечує більш стійке скріплення між собою глиняних часток. Після цього в масі залишається близько 1% повітря. Продуктивність вакуумних стрічкових пресів – від 5 до 10 тис. одиниць цегли за годину. Виходячи зі стрічкового пресу, глиняний брус розрізається на окремі цеглини за допомогою напівавтоматичних і автоматичних різальних верстатів. Потім відбувається процес сушіння, в якому цеглинна вода перетворюється з рідинного стану в пароподібну та йде в навколишнє середовище.
      Сушіння може бути природним (за рахунок теплової енергії сонця) та штучним (за рахунок надходження тепла від спеціальних установок). Перша, хоча і дешевша, але менш ефективніша. Недоліком цього процесу є використання дуже великої кількості води, яка у вигляді пари виділяється в повітря разом зі шкідливими газами.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /