МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Характеристика впливу будівництва на навколишнє середовище

Характеристика впливу будівництва на навколишнє середовище

14.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

       Виробництво будівельних конструкцій та матеріалів є сукупність складних технологічних процесів, пов’язаних з перетворенням сировини у різні стани і з різними фізико-механічними властивостями, а також з використанням різного рівня складності технологічного обладнання та допоміжних механізмів. У багатьох випадках ці процеси супроводжуються виділенням великої кількості полідисперсного пилу, шкідливих газів та інших забруднень. До технологічних процесів, пов’язаних з підвищеним виділенням пилу та шкідливих газів, відносяться завантаження, перевантаження й розвантаження сипучих матеріалів, їх сортування, подрібнення, транспортування, змішування, формування та пакування.
      Підвищене виділення пилу спостерігається при виробництві бетонної суміші у змішувальному відділенні – до п’яти гранично допустимих концентрацій (ГДК), у надбункерному приміщенні ‑ 1,5–2, у відділенні дозування робочої суміші – 3–4 ГДК.
      Виробництво багатьох будівельних матеріалів і конструкцій супроводжується виділенням значних об’ємів пари і теплоти.
     Для арматурних цехів, а також цехів з виробництва нестандартних металевих конструкцій характерні пил металів та їх окалин, зварювальні аерозолі діоксиду вуглецю та марганцю. Пил металів та їх окалин виділяється при холодній обробці металу і незначно (до 1,5 рази) перевищує санітарні норми. При контактному зварюванні санітарні норми оксиду марганцю підвищуються до 1,3, а зварювальних аерозолів до 1,1–1,3 рази. При ручному електричному зварюванні спостерігається виділення оксиди азоту в межах норм; оксиди вуглецю та марганцю перевищують ГДК відповідно у 1,5–2 та 1,3–3 рази, зварювальні аерозолі – в 3–4 рази.
    При технологічному процесі виробництва силікатної цегли підвищене виділення пилу спостерігається при завантаженні вапняку та піску кранами, дозуванні їх на стрічковому конвеєрі, транспортуванні, сортуванні, грохоченні, у змішувачах, при пресуванні. На робочих місцях у приміщеннях підготовки суміші запиленість перевищує санітарні норми від 2 до 20, у формувальному цеху ‑ від 2 до 5 разів.
      При виробництві кераміки та глиняної цегли пиловиділення перевищує ГДК: на складах глини ‑ у 1,5–2,5, піску – 5–7, сумішоприготувальному цеху – 12–15, а у відділенні помелу шамоту запиленість досягає 30–32 ГДК. На дільниці навантаження та розвантаження запиленість у 2–3 рази перевищує допустимі концентрації.
     У цехах сушіння та випалювання в основному виділяється оксид вуглецю ‑ відповідно до 1,5–2 і до 3–4 ГДК, сірчаний ангідрид ‑ відповідно до 1,5 і 2–3 ГДК. Основне пиловиділення при виробництві плит мінеральної вати на дільниці підготовки насадки місцями перевищує санітарні норми у 40–70 разів, на дільниці печей ‑ у 10–20, формування мінеральної вати ‑ у 5–10 разів. Концентрації фенолу, аміаку, формальдегіду перевищують санітарні норми приблизно однаково ‑ до 1,5–2 разів.
    Виробництво деревоволокнистих плит пов’язане з виділенням таких самих шкідливих речовин. На дільниці технологічної лінії за обробкою щепи парою та деревної маси, у відливній машині, при пресуванні плит, їх гартуванні та зволоженні виділяються гази, перевищуючи ГДК у 1,2–1,5 рази. На дільниці механічної обробки деревоволокнистих плит концентрація перевищує ГДК у 1,3–1,6 рази. При різанні, фрезеруванні, шліфуванні деревини повітря біля робочого місця забруднюється полідисперсним деревним пилом, концентрація якого перевищує санітарні норми у 1,5–3 рази, іноді ‑ до 5–10 разів. Виробництво цементу, вапняку, доломіту, інертних матеріалів супроводжується на окремих дільницях особливо сильним пиловиділенням, що перевищує ГДК у 5–10 разів, а у деяких випадках до кількох десятків і навіть сотень разів.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /