МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

20.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

         В атмосферне повітря області у 2009 р. від стаціонарних джерел забруднення 218 підприємств потрапило 214,5 тис. т забруднюючих речовин, що на 27,2 тис.т. (на 11,3%) менше, ніж у попередньому році. Збільшення шкідливих викидів в атмосферу відбулось у Коломийському, Надвірнянському, Косівському, Рогатинському та Рожнятівському районах.
      Зменшення шкідливих викидів в атмосферу найбільш суттєво відбулось у Галицькому районі. У розрахунку на квадратний кілометр території області у 2009 р. було викинуто 15,4 т. шкідливих речовин, що на 2,0 т. менше, ніж у 2008 р. У Галицькому районі, питома вага якого склала 89,2% у загальних викидах по області, в середньому на 1 км2 обсяги викидів склали 264,7 т.
        Найменшого антропогенного навантаження зазнало атмосферне повітря на території Верховинського (7,5 кг на 1 км2), Тлумацького (10,28 кг на 1 км2), Городенківського (62,9 кг на 1 км2) районів та Болехівської міської ради (149,3 кг на 1 км2). Основними забруднювачами повітря є підприємства по виробництву та розподілу електроенергії, газу і води, транспорту та зв’язку. Цими підприємствами є: Бурштинська ТЕС, УМГ «Прикарпаттрансгаз», Івано-Франківський цементно-шиферний комбінат. Від них у довкілля потрапило 200,876 тис.т шкідливих речовин (на 12,3% менше, ніж у попередньому році). Динаміка викидів в атмосферне повітря шкідливих речовин в містах та районах Івано-Франківської області протягом 2000-2008р.р. наведена в таблицях 2.1.1.1. та 2.1.2.2. Радіаційний стан атмосферного повітря в області не перевищує установлені норми.
       З метою покращення екологічного стану атмосферного повітря проводяться роботи по реконструкції електрофільтрів енергоблоків Бурштинської ТЕС, що дозволить більш ніж вдвоє зменшити викиди золи. Максимальні концентрації золи після старих електрофільтрів в залежності від навантаження діючих енергоблоків становлять від 900 до 1500 мг/м3.
       Проведена реконструкція електрофільтра енергоблоку №12 дозволила зменшити концентрацію викидів золи з 1300 до 250 мг/м3 , введений в експлуатацію новий вітчизняний електрофільтр за енергоблоком № 11 забезпечує очистку викидів золи до 50 мг/м3, часткова реконструкція електрофільтра енергоблоку № 8 забезпечила зменшення концентрації викидів золи з 1100 до 500 мг/м3. Бурштинською ТЕС протягом 2005-2007 років на заміну електрофільтра енергоблоку № 9 було витрачено 42,7 млн.грн., в т.ч. з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища – 5,6 млн.грн.
       Оскільки викиди Бурштинської ТЕС складають 91,2 % усіх викидів стаціонарних джерел Івано-Франківської області, природоохоронні заходи по цьому підприємству є першочерговими, їх виконання дозволить значно зменшити фактичні обсяги викидів по всій області. Питання зменшення викидів Бурштинської ТЕС знаходиться під постійним контролем Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області, неодноразово розглядалося як за участю представників підприємства, ДАЕК "Західенерго”, так і в облдержадміністрації. Продовжуються роботи по заміні електрофільтра на енергоблоці № 7 Бурштинської ТЕС. Актуальним є питання зменшення впливу автотранспорту на стан атмосферного повітря міст та населених пунктів області. Зменшення цього впливу можливе шляхом удосконалення схем руху, облаштування майданчиків для паркування автомобілів, покращення якості палива, а також доріг. Враховуючи перспективу розвитку в області туризму, одним з важливих факторів є заміна застарілих твердопаливних котлів на сучасні котли-утилізатори для спалювання відходів лісопереробки та дров, продовження газифікації котелень санаторіїв та баз відпочинку. З метою виконання Постанови КМ України №1655 від 13.12.2001року „Про затвердження Порядку ведення державного обліку в галузі охорони атмосферного повітря” в області продовжується робота по проведенню державного обліку підприємств та організацій, що мають викиди в атмосферу.
        Станом на 01.01.2010 року в області на обліку було 561 таких об’єктів. Інші підприємства залишаються на обліку як джерела забруднення нижче визначеного критерію і, відповідно, менш жорсткого контролю.
 


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /