МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Вулкани стали причиною вимирання життя на Землі

Вулкани стали причиною вимирання життя на Землі

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Близько півмільярда років тому формування гір Аппалачі призвело до вимирання двох третин живих істот на землі. На думку вчених, вулканічна активність стала причиною різкого викиду парникових газів в атмосферу - концентрація вуглекислого газу в той період в двадцять разів перевищувала її сьогоднішнє значення. Викликаний цим парниковий ефект сприяв підтримці теплого клімату на Землі протягом десяти мільйонів років.

У результаті цього утворилися вулканічні породи зазнали руйнування і осідали на дно океанів і морів у вигляді карбонатних відкладень. Після завершення періоду вулканічної активності, процес активного вивітрювання продовжилося, і вже через п'ятнадцять мільйонів років теплий клімат різко змінився холодним, що стало причиною загибелі двох третин теплолюбних тварин і рослин планети.

Такий висновок зробили вчені з Університету Огайо після дослідження ізотопного складу осадових порід, що утворилися під час формування Аппалач, пише РИА Новости.

Автори роботи вважають, що виникли в результаті зрушення тектонічних плит вулкани викидали в атмосферу величезну кількість парникових газів, які у той же час видаляли Аппалачі що формуються за рахунок активного вивітрювання. Після припинення вулканічної активності процес вивітрювання продовжувався, через що рівень вуглекислоти в атмосфері різко знизився. Це і призвело до різкого похолодання та настання льодовикового періоду близько 445 мільйонів років - саме в той час Антарктика покрилася могутнім крижаним щитом.  Дослідники використовували у своїй роботі дані про вміст ізотопів неодиму та стронцію в осадових породах, і дані про вміст в скельних породах вулканічного попелу, на підставі яких вони визначили час завершення вулканічної активності, джерело осадових і природу скельних порід.

Вчені вважають, що вивчення причин масового вимирання живих істот на Землі дозволить зрозуміти, до яких кліматичних змін може привести зміну вмісту вуглекислого газу в атмосфері.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /