МГЕО "Наш дім - Манява" » » 10 міст України готуються до участі у Всесвітній мобілізації на захист клімату у вересні - 8 Серпня 2018

02.09.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Українські літні аномалії 
Повені, пожежі та екстремальні температури зустрічаються все частіше. Щороку науковці фіксують температурні аномалії. Липень 2018-го встановив 118 температурних рекордів. І Україна не є виключенням. Вітер швидкістю 24 м / сек в Нікополі зламав більше 150 дерев, а через повені було знеструмлено 384 будинки в 10 областях і зруйновано понад 300 будівель.

А що в світі ? 
Регіон Східної Європи, Кавказу і Центральної Азії (ред. СЄКЦА) також відчуває посилення наслідків зміни клімату. Щорічні втрати країн Центральної Азії від різних природних катаклізмів становлять 9 мільйонів доларів і можуть вирости до 40 мільйонів в найближчі роки. В кінці травня в Киргизстані несподівано випав сніг і відчутно знизилися температури. Через це за день в двох регіонах фермери втратили більше 400 голів рогатої худоби. З початку року площа лісових пожеж на території Росії вже перевищила 10 млн га. У високогірному регіоні Сванеті (Грузія) через повені постраждали 10 селищ, було зруйновано 5 мостів. У Білорусі минулої зими спостерігалися небувалі раніше явища – в грудні збирали урожай грибів, а в квітні недалеко від Мінська пилові бурі зупинили рух на кілька годин.

Світова громадська мобілізація на захист клімату.

Найбільша кліматична мобілізація «Дій за клімат!» Пройде на п’яти континентах і задіє тисячі громадян України, Росії, Грузії, Таджикистану, Білорусії та Молдови. У нашій країні на вулиці своїх міст вийдуть жителі Києва, Кам’янця-Подільського, Івано-Франківська, Хмельницького, Львова, Полтави, Запоріжжя, Рівного та Вінниці. Ці міста вже офіційно підтвердили свою долученість до світової мобілізації. Мета жителів – показати готовність кожного вживати заходи, які стабілізують клімат у місті та зменшуватимуть викиди небезпечних парникових газів. Більше того – жителі готові спонукати місцеві органи влади негайно визнати проблему зміни клімату та адаптацію до неї як пріоритет місцевої політики. Почати невідкладно розробляти плани і стратегії по запобіганню подальших кліматичних катастроф.

“Громадськість в Україні вже визначає зміни клімату як пріоритет. Для того щоб зміни клімату стали реальним стимулом до розвитку українців потрібні комплексні стратегії та плани в муніципалітетах. До їх формування повинні залучатися і місцева влада, і бізнес і жителі – всі “.- зазначив Ілля Єременко, голова Української Кліматичної Мережі.

Українським громадам вже є з кого брати приклад. Цього червня м. Житомир першим в Україні підписали меморандум з міжнародною кліматичною організацією 350.org чим офіційно заявили про ціль до 2050 року перейти на 100 % споживання відновлюваної енергії (відмова від викопного палива, що забруднює атмосферу, воду та грунт).

“Урагани, грози, посухи, лісові пожежі, аномальне літо 2018 у регіоні СЄКЦА і в світі як результат тривалого використання викопного палива майже зруйнувало комфортний спосіб життя і навколишнє середовище. Перехід на відновлювану енергію (ВДЕ) і локальна адаптація до змін клімату не відбудуться за один день, але вже більше 100 міст світу фактично перейшли на 100% ВДЕ, понад 7000 міст дали зобов’язання розробити плани по клімату і енергії в містах, більше 180 міст вже розробляють план переходу на 100% ВДЕ, понад 1700 міст в світі дали зобов’язання перейти на 100% ВДЕ до 2050 року, включаючи перше в регіоні СЄКЦА українське місто Житомир. Але зміни не відбудуться без підтримки жителів. Для того, щоб змінити все, нам потрібен кожен /а! “ – наголосила Світлана Романко, регіональна коордінаторка 350.org в регіоні СЄКЦА

Команда 350.оrg в Україні стверджує, що це лише початок активних кліматичних дій в країні. До кінця року очікуються, що офіційні зобов’язання перейти на чисті та безпечні джерела енергії візьмуть на себе ще кілька українських міст.

Контакти координаторів для детальнішої інформації:

Маргарита Мостова, медіа-координаторка кампанії “Дій за клімат” від 350.org в Україні
[email protected]
+3 80 99 92 99 794

Тетяна Зятікова, Житомирська міська рада
+380 68 700 8103

Ірина Сопільняк, комунікаційна менеджерка 350.org в регіоні СЄКЦА
[email protected],
+380 50 247 87 70

Анастасія Скокова, координаторка акцій “Дій за клімат” в українських містах
[email protected]
+380 99 60 77 098


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /