МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Зсуви в зоні вічної мерзлоти викликають різке зростання викидів парникових газів

Зсуви в зоні вічної мерзлоти викликають різке зростання викидів парникових газів

12.04.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Вчені з Інституту лісу Сибірського відділення РАН і Сибірського федерального університету (СФУ) встановили, що зсуви ґрунтів в зоні вічної мерзлоти призводять до підвищених викидів вуглекислого газу в атмосферу, через що відбувається потепління клімату на Півночі. Про це повідомило видання "Наука в Сибіру".
"Вчені досліджували зсуви різного віку на схилах північних річок, зокрема, Нижньої Тунгуски в Красноярському краї, і встановили, що на місці свіжого обвалу ґрунту в атмосферу починає інтенсивно виділятися вуглекислий газ. Це відбувається через те, що звільнилася від рослинності і верхнього шару ґрунту поверхню швидко заселяють мікроорганізми. В результаті зсуву в зоні вічної мерзлоти відбувається повне руйнування тендітної арктичної екосистеми, і відновлення її займає кілька десятків років - навіть за 35 років дільниці не повернулися до початкових значень родючості, мікробної активності і ґрунтового дихання ", - йдеться в повідомленні.
За словами старшого наукового співробітника Інституту лісу СО РАН Світлани Евграфовой, потепління клімату, якому в тому числі сприяє накопичення в атмосфері вуглекислого газу, і частота виникнення зсувів взаємопов'язані.
"За прогнозами, глобальне потепління і зміна режиму вологості приведуть до підвищення кількості зсувів в зоні вічної мерзлоти. Чи включається механізм позитивного зворотного зв'язку: через зміни клімату кількість зсувів виростає, порушені ділянки мерзлоти стають джерелом викиду вуглекислого газу, і це сприяє подальшому зростанню температур ", - цитує видання Євграфова.
Красноярські вчені проводять дослідження в рамках мегагранта уряду РФ, його кінцева мета - оцінка різноманітності мікробних процесів в ґрунтах Крайньої Півночі і їх вкладу в баланс вуглецю і стан клімату на планеті.
Детальніше на ТАСС:
http://tass.ru/nauka/4289653
 


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /