Аналіз реалізації проектів МТД та грантових проектів в Івано-Франківській області у 2017 році та І-півріччі 2018 року. Основні проблеми підг

15.12.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: manyava

Міжнародна технічна допомога та залучення грантових коштів відіграє важливу роль у соціально-економічному розвитку громад. Тому грантова діяльність повинна займати пріоритетне завдання в роботі органів місцевого самоврядування. Проте, варто зазначити, що місцеві громади зіткнулися з цілим рядом проблем пов'язаних із залученням міжнародно-технічної допомоги (МТД) та грантів. Це в свою чергу зменшує можливості громад впроваджувати якісні проекти спрямовані на місцевий розвиток, збереження довкілля, покращення якості надання послуг місцевим жителям тощо. 
За результатами проведеного Мінекономрозвитку  моніторингу проектів  у першому півріччі 2018 року в  Україні  реалізовувалось  477  проектів
міжнародної  технічної  допомоги (далі  ‐  МТД),  що  на  1,2%  більше  у  порівнянні  до  І  півріччя 2017, загальною кошторисною вартістю 4,9 млрд дол США (у т. ч. 10 проектів &nb ... Читати далі »


Детальніше

Микола Скиданюк: Івано-Франківщина стає лідером у Західній Україні з використання альтернативних джерел енергії

15.12.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: manyava

Експерт Української кліматичної мережі, член Гірського партнерства (ФАО), Глобального водного партнерства (GWP), голова молодіжної громадсько-екологічної організації «Наш дім – Манява» Микола Скиданюк в інтерв’ю для газети «Галичина» наголосив, що альтернативна енергетика в Івано-Франківський області активно розвивається, звернув увагу, що на Прикарпатті мають перспективу розвитку енергія біомаси, вітру, сонця і біогазу. Експерт також розповів про досвід країн, який міг би бути найбільш корисним для області щодо використання альтернативних джерел енергії та ін.

- Пане Миколо, нині багато говорять про доцільність використання альтернативних джерел енергії. Який стан справ з цим на Прикарпатті?

– Якщо говорити про те, чи доцільно використовувати альтернативні джерела енергії, то відповідь одна: потрібно, оскільки цього вимагає природа. Нині ми спостерігаємо природні явища, не характерні для Карпат, а саме: збільшення інтенсивно ... Читати далі »


Детальніше

Пропозиції щодо енергоефективності для ОТГ Івано-Франківської області

25.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: manyava

Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні (2014), а також Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (2015) розпочали процес активного формування у 2015-2017 роках об’єднаних територіальних громад (далі ОТГ). Станом на 18.12.2017 р. створено 665 ОТГ, крім цього 27 ОТГ очікують рішення Центральної виборчої комісії України щодо призначення перших виборів в нових об’єднаних територіальних громад. Станом на 18.12.2017 р. в Івано-Франківській області створено 20 об’єднаних територіальних громад, крім цього на 24 грудня 2017 р. призначені перші вибори ще в 3 ОТГ Прикарпаття. Необхідно відзначити, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.10.2015 року № 1077–р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Івано-Франківської області» зі змінами затверджено перспективний план формування в області з розподіл ... Читати далі »


Детальніше

Процеси формування ПЗФ на території Івано-Франківської області у 2016 році.

28.05.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: manyava

Українським товариством охорони птахів, разом із науковими співробітниками Карпатського, Верховинського національних природних парків та національного природного парку «Гуцульщина» запропоновано розширення вищезазначених об’єктів ПЗФ за рахунок ділянок пралісів та старовікових лісів. Мінприроди України схвалено клопотання Українського товариства охорони птахів та видано експертні висновки стосовно розширення територій:
- національного природного парку «Гуцульщина» на площу 690,4 га за рахунок приєднання земель ДП «Кутське лісове господарство», які знаходяться на території Косівського району (площа парку на сьогодні 32271 га);
- національного природного парку «Верховинський» на площу 11675,9 га за рахунок земель лісогосподарського призначення, що знаходяться в постійному користуванні ДП «Верховинське лісове господарство» (площа парку на сьогодні 12022,9 га). Крім цього, націонал ... Читати далі »


Детальніше

Реєстр природно-заповідного фонду Богородчанського району

07.02.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: manyava

1. Національний природний парк «Синьогора».

Площа 10866,0 га. Землі державної власності ДО «Резиденція «Синьогора».

ЛІСОВИЙ ЗАКАЗНИК ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ

2. “Урочище “Скит Манявський”. Площа – 362,0га. Знаходиться в Богородчанському районі на території Манявського лісництва, кв.32-37 Солотвинського держлісгоспу. Один з наймальов- ничіших ландшафтів Прикарпаття з ялицевими, смереково-буково-ялицевими лісами, гарним озером і унікальними скельними утвореннями. Місце зростання модрини польської – виду, занесеного до Червоної книги України.

ГЕОЛОГІЧНА ПАМ’ЯТКА ПРИРОДИ ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ

3. “Старуня”. Площа – 60,0га. Богородчанський район, с. Старуня. Територія, в межах якої активно проявляються процеси, пов’язані з нафтогазоносними структурами ( виходи природних газів, грязеві вулкани, тектонічні зсуви тощо ). Виявлено рештки викопних рослин і ... Читати далі »


Детальніше
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /