МГЕО "Наш дім - Манява" » » 1 березня відбудеться семінар з обговорення результатів самооцінки забезпечення рівного права на воду та санітарію в Україні - 27 Лютого 2013

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

1 березня 2013 р. у Великому конференц-залі Національної академії наук України відбудеться семінар з обговорення результатів самооцінки забезпечення рівного права на воду та санітарію в Україні.

Інструмент самооцінки розроблено на виконання Робочої програми з впровадження Протоколу про воду та здоров’я (далі — Протокол) на 2011–2013 за напрямком роботи «Забезпечення рівного права на воду та санітарію в пан’європейському регіоні». Інструмент має на меті допомоги країнам європейського регіону оцінити та налагодити моніторинг прогресу у забезпеченні справедливого доступу до безпечної питної води та умов санітарії. За підтримки Спільного Секретаріату Протоколу та фінансової допомоги Уряду Франції впроваджується пілотний проект в 3 країнах: Україні, Португалії та Франції з метою проведення тестування інструменту та отримання самооцінки ситуації.

Пілотний проект в Україні здійснюється Державною санітарно-епідеміологічною службою України та ВЕГО «МАМА-86» за сприяння Міністерства екології та природних ресурсів України є координатором пілотного проекту в Україні, який впроваджується.

В грудні 2012 – січні 2013 року в рамках пілоту в Україні були проведені збір інформації на основі інструменту за участю міністерств, громадських та міжнародних організацій, відомств, що займаються питаннями водопостачання і водовідведення, впровадження Цілей розвитку тисячоліття по воді та санітарії та забезпечення права на воду та санітарію в Україні. За результатами цього етапу за участю експертів пілоту були підготовані проект самооцінки та Аналіз ситуації в Україні із забезпеченням рівного права на воду та санітарію.

Обговорення проекту самооцінки буде відбуватися на семінарі 1 березня 2013 року за участю представників зацікавлених сторін: Центральних органів влади, міжнародних та громадських організацій України, а також Спільного Секретаріату Протоколу, українських експертів та партнерів по пілоту з Франції та Португалії.

Звіт про результати самооцінки буде включений до Короткої доповіді України про прогрес впровадження Протоколу за 2010–2012 роки. Також планується напрацювати критичні зауваження щодо самого інструменту та процесу самооцінки, які будуть використані для доопрацювання інструменту та обміну досвідом з країнами регіону. Остаточний інструмент самооцінки буде представлено на Зустрічі Сторін Протоколу в Осло у листопада 2013 року та рекомендовано для його використання урядами та різними зацікавленими сторонами.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /