МГЕО "Наш дім - Манява" » » «Зелена команда» Барака Обами - 26 Грудня 2008

20.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Барак Обама оголосив імена членів своєї «зеленої команди» - міністрів і радників, які будуть відповідати за екологічну й енергетичну політику.

 «Створити мільйони «зелених» робочих місць, звільнити нашу країну від залежності від іноземної нафти й зберегти планету для наших дітей», - сказав новообраний президент.

Барак Обама окреслив свої основні пріоритети в екологічній й енергетичній політиці: «В остаточному підсумку, це не тільки відповідальність всіх американців, це наш обов'язок як опікунів землі Божої».

Для досягнення поставлених цілей найважливішим завданням є розвиток альтернативні джерела енергії, які нерозривно пов'язані з майбутнім економіки й національною безпекою США, а також зі стримуванням глобального потепління. Барак Обама обговорив ці питання й шляхи їхнього вирішення з Нобелівським лауреатом, колишнім віце-президентом Елом Гором.

«Часу відкладати й заперечувати факти більше немає, - заявив Обама. - Ми все віримо тому, що говорять нам учені вже багато років. Це – термінове завдання, яке стосується національної безпеки, і тому вирішувати його потрібно найбільш серйозним чином. Саме цим і буде займатися моя адміністрація».

Реалізація політики в галузі енергетики й екології покладена на «зелену дрім-тім». Це Керол Браунер – радник Білого Дому у справах енергетики й клімату, Стівен Чу – міністр енергетики, Ліза Джексон – директор Агентства охорони навколишнього середовища. У середовище Обама також оголосив про призначення міністром внутрішніх справ Кена Салазара, сенатора від штату Колорадо, що виступає проти видобутку нафти на Алясці.

 Організації захисту навколишнього середовища схвалюють вибір Обами.

«Це люди знаючі, досвідчені, принципові, але, у той же час, прагматичні, - сказав Джин Карпінскі, президент групи «Ліга виборців за охорону навколишнього середовища». - Вони завжди справлялися з роботою й упораються з нею і зараз».
Центральний елемент плану Обами - зниження залежності США від іноземної нафти й створення п'яти мільйонів робочих місць. Для цього він планує протягом 10 років інвестувати 150 мільярдів доларів у створення й розвиток економіки, заснованої на екологічно чистій енергії -
сонячній, вітряній й геотермальній.
         «Екологічно чиста енергія рентабельна в багатьох випадках. Наприклад, вітряні електростанції можуть прекрасно конкурувати з електростанціями, що працюють на природному газі, причому навіть без субсидій», - говорить Кріс Флейвін, президент природоохоронного науково-дослідного інституту «Worldwatch».

На думку Флейвіна, нинішній момент є унікальним для імплементації нової енергетичної політики, тому що екологічні цілі Обами тісно переплітаються з його програмою відновлення економіки: «Ми перебуваємо на поворотній точці, коли прогрес в охороні навколишнього середовища нерозривно пов'язаний з економікою. Тому головний акцент робиться не на контролі забруднення, а на створенні нових галузей промисловості – екологічно чистої транспортної системи, «зеленого» будівництва».

Барак Обама також закликає автопромисловість до 2015 року зробити один мільйон електричних гібридних автомобілів. Однак глава некомерційного «Альянсу енергозбереження» Катері Каллахан вважає, що цієї мети досягти буде нелегко:
«Проходить якийсь час, перш ніж продукт опиниться на ринку. Чи можемо ми зробити один мільйон електромобілів? Можемо. Чи значить це, що по дорогах буде їздити один мільйон електромобілів? Не думаю».

Групи охорони навколишнього середовища визнають, що Бараку Обамі буде нелегко мати справу з такими невідкладними проблемами, як стан економіки й війна в Іраку та Афганістані. Проте, вони покладають на нового президента великі надії. Недавно природоохоронні організації опублікували об'ємну доповідь із сотнями пропозицій щодо екологічної політики, багато з яких, як вони сподіваються, знайдуть підтримку нової адміністрації.


Джерело: Сайт Партії Зелених України


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /