МГЕО "Наш дім - Манява" » » Чисельність зубрів на Україні стрімко скорочується - 15 Травня 2010

13.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

       Чисельність червонокнижних зубрів на Україні стрімко скорочується - до цього року популяція тварин складає 150 голів, що майже в п`ять разів менше показника 1991 року, повідомляє Київський еколого-культурний центр. 
        "На початку березня 2010 року в Чернівецькій області проводився одночасний облік зубрів, що мешкали у двох лісгоспах - Берегометському і Староженецкому. Виявилося, що зубрів там не 60-80 голів (за даними Держкомлісгоспу та Мінприроди України), а всього 29 голів. Таким чином можна припустити, що загальна кількість зубрів, що мешкають зараз в лісах України, не 200 голів, як повідомляє нещодавно видане третє видання Червоної книги України, а всього близько 150 голів. І це проти 720 зубрів у 1991 році ", - наголошують екологи.
        Внаслідок інтенсивного полювання в XVII і XVIII столітті, зубр зник у майже всіх країнах Європи. На початку XIX століття існували лише два регіони, в яких ще залишалися дикі зубри: на Кавказі і в Біловезькій пущі. Кількість звірів становила близько 500 і незважаючи на те, що протягом століття вона знижувалася, зубри зберігалися там під охороною російської влади. У 1921 році після Першої світової війни зубри були остаточно знищені браконьєрами.  Робота з відновлення чисельності зубра почалася спочатку в Біловезькій пущі в Польщі, у зоопарках Європи, пізніше на Кавказі і в Асканії-Новій. У 1946 році зубрів стали розводити на території Біловезької пущі, що належить Радянському Союзу. Сьогодні кількість зубрів в світі складає 3,5 тисячі особин, інформує Український екологічний портал з посиланням на РІА Новини


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /