МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Краса та сила: як у Норвегії альтернативну енергію роблять естетичною?

Краса та сила: як у Норвегії альтернативну енергію роблять естетичною?

12.04.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Ця досить невелика гідроелектростанція, розташована в районі Хельгеланн на півночі країни, здатна забезпечити енергією 1 600 будинків.
Розроблена норвезькою архітектурною фірмою «Stein Hamre Arkitektkontor» на руслі річки на краю лісу, вона своїм виглядом має нагадувати несиметричні форми хвойних дерев, що позаду.
«Це невелика станція. Найбільші в цьому регіоні було побудовано наприкінці 50-х та 60-х років для обслуговування промисловості, останні ж 15 років проекти значно менші за масштабами», — розповідає Торкіл Нерсунн (Torkil Nersund), менеджер з виробництва фірми «Helgelands Kraft», що володіє станцією. — «Місце просто ідеальне, фантастичне середовище. Цей регіон відомий своїми неймовірними пейзажами, тому ми подумали, що будівля має відповідати оточенню».
Станція розташована дуже вигідно — вода падає в річку з висоти 157 метрів, і завдяки двом турбінам Френсіса цей потік води перетворюється на електричну енергію для найближчих населених пунктів. Загалом таким чином виробляється близько 30 гігаватт-годин енергії, а гнучкість системи зберігання дозволяє врівноважити коливання попиту.
«Øvre Forsland не тільки поставляє енергію людям в регіоні. Одна з її функцій полягає в приверненні уваги до гідроенергії, її історії та переваг, — каже Нерсунн. — Можна сказати, що гідроенергетика гратиме головну роль серед поновлюваних джерел в майбутньому, тому ми прагнемо привернути більше уваги до гідроенергетичного бізнесу».
Øvre Forsland має також викликати інтерес людей, які відвідують Хельгеланн в межах туристичних маршрутів та в пошуках красивих пейзажів. Ті, хто приходять до станції, мають змогу зазирнути всередину і побачити нутрощі установи — турбіни.
«Населені пункти навколо було побудовано саме завдяки енергетичним ресурсам району, проте більшість людей вже забули про це, адже будівництвом займалося зовсім інше покоління. Ми прагнемо передати норвежцям та іноземним туристам історію гідроенергетики в Норвегії та показати, наскільки гармонійно вона може співпрацювати з природою», — розповідає Нерсунн.
Акцент на цій гармонії, а також на поновлюваній енергії в цілому можна помітити вже в матеріалах, з яких побудовано станцію. Архітектори використали деревину норвезької фірми Kebony — стійку, оброблену рідиною на біооснові для більшої зносостійкості та міцності.
Ця деревина вже застосовувалася для кількох проектів, від пляжних будинків в Кембер Сендс у Східному Сассексі до ресторану на Гаваях, але в Хельгеланні вона є одним з основних елементів електростанції — як мальовничого місця, так і життєво важливої установи для місцевої спільноти.
«Ця станція викликала чимало інтересу до гідроелектроенергії, і у нас склалося враження, що багато людей дійсно розуміють її важливість. Ми сподіваємося, що уряд також побачить потенціал гідроелектростанцій та їх велике майбутнє і сприятиме розвитку норвезької гідроелектроенергетики», — відзначає Нерсунн.

Автор тексту: Стюарт Дредж (Stuart Dredge)
Автор фото: Бйорн Лейрвік (Bjørn Leirvik)


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /