МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Учені всього світу б'ють тривогу: зміна клімату на планеті вже почалася

Учені всього світу б'ють тривогу: зміна клімату на планеті вже почалася

12.04.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Більше 800 учасників з 85 країн, серед яких лауреати Нобелівської премії, президенти національних Академій наук, члени урядів і керівники найбільших транснаціональних корпорацій, два дні присвятили тому, щоб дати всеосяжну оцінку, яка складає на планеті екологічні ситуації і прийшли до висновку, що часу чекати більше немає .
"Якщо ми не хочемо, щоб нинішнє століття стало останнім для людства, ми повинні змінити економічну поведінку", - підбив підсумок дискусії на церемонії закриття голова оргкомітету Форуму колишній міністр фінансів Японії Кодзі Омі.
"Сама діяльність людини знищує планету, - каже лауреат Нобелівської премії з фізики, професор Массачусеттського технологічного інституту Джером Фрідман. - Сучасна наука і технології можуть допомогти у вирішенні тих чи інших окремих проблем, але не врятувати ситуацію в цілому. Це може сьогодні зробити тільки єдина політична воля, згода абсолютно всіх країн, без винятку і без посилань на необхідність підтримувати економічний розвиток ".
"Зміна клімату вже почалося, і в найближчі десятиліття цей процес буде тільки наростати, - пояснює член американської Національної інженерної академій та член Ради піклувальників Національного географічного товариства Деніел Голдін. - Викиди вуглекислого газу зростають в набагато серйозніших масштабах, ніж це прогнозують у самих песимістичних сценаріях. У результаті навіть радикальне скорочення емісії надалі вже ніяк не вплине на те, що було зроблено до сих пір, і середня температура на Землі неминуче збільшиться приблизно на 2 градуси до кінця сторіччя ".
Багато представників країн, що розвиваються прямо звинувачували на форумі в ситуації, що склалася індустріально розвинені країни, які на їхнє переконання і повинні нести всю повноту відповідальності за виправлення ситуації. Та й самі представники країн Заходу це в принципі визнають. "На 7 відсотків населення планети припадає сьогодні 50 відсотків викидів вуглекислого газу, - розповідає ще один лауреат Нобелівської премії з фізики з Німеччини Георг Беднорз. - Населення розвинених країн веде себе надмірно марнотратно, а в результаті страждають усі". У зв'язку з цим, вважає він, все більше значення набуває суто соціальний аспект. "Людей необхідно вчити відповідальності, і тут не обійтися без гарної освіти", - упевнений учений.
Поєднати воєдино всі ідеї, які висловлювалися на нинішньому форумі, його ділянки спробували у підсумковій Декларації під назвою "Що робити". Його першим пунктом став заклик домогтися на майбутній у грудні в Копенгагені Конференції ООН зі зміни клімату вироблення таких рамок пост-кіотського протоколу зі скорочення викидів, які були б обов'язковими для всіх країн світу, включаючи США, Китай та Індію.
У документі визнається також необхідність підтримки країн, що розвиваються як у сфері науки і технології, так і фінансової допомоги на потреби розвитку. Окремим пунктом стало визнання необхідності повсюдного розвитку ядерної енергетики н планеті як одного з ключових інструментів скорочення викидів двоокису вуглецю, на яку припадає сьогодні 80 відсотків усіх шкідливих викид на планеті.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /