МГЕО "Наш дім - Манява" » Каталог статей » Ведення державного земельного кадастру, реєстрація та розмежування земель державної та комунальної власності

Ведення державного земельного кадастру, реєстрація та розмежування земель державної та комунальної власності

16.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

        На території області необхідно  провести розмежування 966,6 тис.га земель, які на сьогодні є землями державної власності, і знаходяться як в межах так і за межами населених пунктів. Такі роботи необхідно провести з метою розмежування повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування при наданні земельних ділянок у власність  та користування, а також створення умов для реалізації ними конституційних прав власності на землю, досягнення збалансованого співвідношення економічних та екологічних інтересів суспільства, забезпечення раціонального використання та охорони земель.

         Субєктом права власності на землі державної власності є держава, яка реалізує це право через відповідні органи державної влади.

        Суб’єктами права власності на землі комунальної власності є територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування.

        Відповідно до статті 10 вказаного закону розмежування земель  державної та комунальної власності здійснюється за проектами, які за замовленням відповідних сільських, селищних, міських рад та обласних державних адміністрацій розробляються землевпорядними організаціями. Підставою для проведення робіт в межах населених пунктів є рішення сільської , селищної, міської ради, за межами населених пунктів – обласної державної адміністрації. Фінансування проводиться за рахунок коштів відповідних бюджетів.

          З метою уніфікації проведення робіт по розмежуванню земель державної та комунальної власності Наказом Держкомзему України  від 16.03.06 №103 затверджені Методичні рекомендації з розробки проектів землеустрою щодо розмежування земель державної та комунальної власності.

            Проведенню розмежування земель державної та комунальної власності передують роботи по завершенню інвентаризації земель державної та приватної власності, оскільки розмежування передбачає  винесення меж земель державної та комунальної власності в натурі та закріплення їх межовими знаками.

          Інвентаризація земель, як правило, відбувається за власні кошти землевласників та землекористувачів при  оформлені ними правоустановчих документів на землю.

На сьогодні значну увагу необхідно приділити оформленню правоустановчих документів на землю закладам освіти, охорони здоров’я, Міністерства оборони України, природоохоронного призначення, лісогосподарського призначення.

Слід відмітити, що доволі низький відсоток  (орієнтовно 20%) оформлених правоустановчих документів  у громадян, які отримали  земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд.

Постановою Кабінету Міністрів України  від 17.07.2003 №1088 Про створення єдиної системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру” повноваження щодо ведення державного реєстру земель покладені на Центр державного земельного кадастру.

Порядок ведення державного реєстру земель встановлено Тимчасовим порядком ведення державного реєстру земель, затвердженого наказом Держкомзему України від 02.07.03 №174.

Для здійснення державної реєстрації та видачі договорів оренди землі Територіальний орган земельних ресурсів передає реєстратору згідно акту-приймання-передавання:

  - реєстраційну картку (1 комплект);

  - всі примірники договору оренди землі (3 примірники).

Для створення реєстраційної картки необхідно:

            - обмінний файл IN4;

            - Реєстраційна справа

Реєстраційна справа включає в себе:

           1) Договір оренди землі з невідємними частинами, а саме:

            - план схема земельної ділянки, яка передається в оренду;

            - кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у їх використанні та встановлених земельних сервітутів;

            - акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);

            - акт приймання-передачі обєкта оренди.

          Договір оренди землі повинен відповідати Типовому договору оренди землі, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.04№220 Про затвердження Типового договору оренди землі”.

           2) Документи із відомостями, необхідними оператору (реєстратору) для  заповнення реєстраційної картки земельної ділянки та внесення даних до бази даних автоматизованої системи державного земельного кадастру, а саме:

             - дані субєкта права – орендодавця (копію документа, що посвідчує фізичну особу, яка є власником земельної ділянки, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера органами ДПА України);

             - ані земельної ділянки (присвоєннний територіальним відділом земельних ресурсів кадастровий номер земельній ділянці);

             -  дані про орендаря земельної ділянки (ідентифікаційний код юридичної особи, місцезнаходження юридичної особи).

            Крім того необхідна інформація про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

            Замовником послуг з ведення державного реєстру земель при реєстрації договору оренди землі може бути як орендодавець, так і орендар, а також уповноважена ними особа (яка, має документ, що підтверджує повноваження діяти від імені орендодавця або орендаря).

            Таблицею 6.1 розділу 6 розмірів оплати земельно-кадастрових робіт та послуг, затверджених спільним наказом Держкомзему України, Мінфіну України, Мінекономіки України від 15.06.2001 №97/298/124 ”Про затвердження Розмірів оплати земельно-кадастрових робіт та послуг”,  зареєстрованим у Мін’юсті України 10.07.2001 року №579/6770 визначено перелік та вартість послуг з унесення записів до державного реєстру земель, яка залежить від того, хто є замовником відповідних послуг фізична чи юридична особа:

             - якщо замовником відповідних послуг є фізична особа - розмір оплати 18,0 грн.(з ПДВ) за один примірник документа;

              -якщо замовником відповідних послуг є юридична особа – розмір оплати залежить від кількості координат поворотних точок, тобто від 168,0 грн. (з ПДВ) за один примірник документа.


Коментарі (0)

Коментувати

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /